Z dlhoročných skúseností a z prieskumu súčasných medicínskych programov používaných lekármi v SR sme došli k záveru, že keby sa lekár nespoliehal na informácie od medicínskych reprezentantov farmaceutických firiem, nemá potencionálnu možnosť sa rýchlo zorientovať v neustále sa objavujúcich nových liečivách alebo aj starých, ktoré sa už používajú, lenže pod novými názvami liekov, čo zákonite vedie k zvýšenému počtu pochybení. Tlak na lekárov zo strany štátnych orgánov a verejnosti sa stupňuje a pritom, ako uvádza hovorkyňa VšZP Mgr. P. Balážová v Zdravotníckych novinách č. 44/2010, str. 1,5,: „Ak lekár lieči v rozpore s SPC, takáto liečba sa neuhradí z verejného zdravotného poistenia.

Vychádzajúc z týchto poznatkov, sme sa rozhodli ísť lekárom na pomoc a vytvorili sme pre nich nie iba príručku v knižnej podobe, ale i softvér SLAIS, ktorý sa dá zabudovať do ľubovoľného medicínskeho programu.

Lekár vďaka programu SLAIS môže okamžite nájsť informáciu o liekoch v pripravovanom recepte vrátane ich vzájomného pôsobenia. Rôznymi kombináciami filtrov vrátane údajov o originalite a cenách jednotlivých liekov lekár môže vybrať cenovo najvýhodnejší liek.

Program dáva možnosť listovať v zozname medzinárodnej klasifikácie chorôb (MKCH).



Softvér SLAIS si môžete objednať ihneď vyplnením objednávkového formulára.

Pár argumentov prečo si vybrať program SLAIS a nie je iný:
  • Jednoduchosť a prehľadnosť obsluhy
  • Liekové interakcie
  • Najrozsiahlejšie vyhľadávanie (zodpovedá viacerým zadaným kritériám súčasne)
  • Nie je potrebne trvalé pripojenie na internet a teda nie je závislosť od rýchlosti internetu
  • Bezkonkurenčná cena programu za vysokú kvalitu a kvantitu vstupných údajov

Minimálne programové vybavenie PC je Windows XP (odporúča sa s SP3) alebo novší. Technické požiadavky pre PC: 512 MB RAM a 350 МВ voľného miesta na HDD.

Pusťte si video a uvidíte, aké je to jednoduché:

video